W dzisiejszym wpisie skupiłem się na fotografii, małych, choć niezwykle drobiazgowych produktów jakimi są zegarki. Zdjęcia typu packshot tych niewielkich produktów wymagają niezwykłej precyzji i doświadczenia ponieważ w myśl naszej dewizy- tutaj naprawdę każdy detal ma znaczenie! 🙂

W ostatnim czasie mieliśmy niezwykłą przyjemność zrealizowania sesji zdjęciowej dla nowej kolekcji zegarków marki Q&Q, których dystrybutorem jest firma ZIBI S.A.

Zegarki Q&Q to marka wywodząca się z koncernu Citizen powstała w 1976 roku. Od momentu powstania zegarki tej firmy rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy a w stałej ofercie dostępnych jest ponad 2000 różnych modeli.

Zdjęcie produktu na białym tle zegarka wykonane przez snapshot-studio.pl zegarki

Studio fotografii produktowej – prezentacja packshotów:

W naszym studio fotografii produktowej zagościły zarówno zegarki męskie, damskie i dziecięce. W głównej mierze przeważały zdjęcia zegarków w stylu eleganckim i casualowym ale zdarzyły się też zdjęcia zegarków sportowych.

Zdjęcie zegarków dziecięcych packshot wykonany przez Snapshot Studio

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przy użyciu profesjonalnego obiektywu z funkcją macro oraz z wykorzystaniem specjalistycznego oświetlenia i podkładu.

 

Zanim jednak zostały sfotografowane należało je odpowiednio przygotować czyli – wyczyścić z wszystkich odcisków, paprochów i zanieczyszczeń.

 

Następnie tak przygotowane “surowe zdjęcia” trafiły pod warsztat naszych wykwalifikowanych retuszerów – Kasi i Klaudii, które poddały je precyzyjnej i czasochłonnej obróbce graficznej.

 

Postprodukcja zdjęć produktowych:

Taki proces postprodukcji zdjęcia produktowego wykonanego na białym tle zawiera między innymi:

 

  • Usunięcie zanieczyszczeń (tzw. szparowanie)
  • Odpowiednie kadrowanie wraz z zachowaniem spójności dla wszystkich zdjęć produktowych – tak aby dobrze prezentowały się np. w katalogach produktowych
  • Korekta tonalna, poprawa oświetlenia
  • Przygotowanie pliku do formatu odpowiedniego dla przeglądarek internetowych (RGB | JPG) – w tym również na użytek w sklepach internetowych / Allegro – długość większego boku dla każdego zdjęcia wynosi przeważnie 1600px dla zdjęć wykorzystywanych w Internecie i 3000px lub 4500px dla zdjęć produktów przeznaczonych do druku

Zdjęcie produktu na białym tle zegarka wykonane przez snapshot-studio.pl zegarek

Na wszystkie wykonane przez nas zdjęcia produktów wystawiamy indywidualną licencję, dokumentującą prawo do wykorzystanych zdjęć.

 

Jeżeli będą Państwo zainteresowani wykonaniem zdjęć zegarków na potrzeby własnego sklepu internetowego – to serdecznie zapraszamy do kontaktu, telefonicznego pod numerem: 722-772-774 lub mailowego: [email protected]

 

W Snapshot-Studio.pl realizujemy sesje zdjęciowe produktów małych i dużych na dowolnym tle – dbając o to, aby prezentowany produkt przedstawiał się w możliwie najbardziej korzystnym świetle.

 

Obsługujemy zarówno Klientów lokalnych – nasze studio znajduje się w Rybniku jak i Klientów z całego województwa Śląskiego oraz całej Polski. Bardzo łatwy dojazd z Katowic, Żor, Bielska Białej czy Gliwic!

 

Dodatkowo świadczymy usługi z zakresu projektowania – bazując na wykonanych przez nas zdjęciach produktowych i reklamowych, tworzymy katalogi / broszury / ulotki – pod wytyczne Klienta.

 

Mamy również nawiązane liczne programy partnerskie z drukarniami, dzięki czemu zapewniamy atrakcyjne warunki cenowe na druk zrealizowanych projektów.

 

Dodatkowym atutem współpracy z naszym studio fotografii produktowej jest kompleksowa usługa marketingowo doradcza trwająca przez cały okres trwania zlecenia jak i po jego zakończeniu!

 

Zapraszamy do zapoznania się naszym cennikiem zdjęć produktów oraz do skorzystania z naszej darmowej sesji próbnej dla jedno z wybranych produktów! 

Zapraszamy także do zapoznania się z naszym artykułem na temat: zdjęcia na aukcje internetowe.

Do usłyszenia! 🙂

 

Zdjęcia zegarków męskich packshot wykonanych przez snapshot studio