Zdjęcia na aukcje internetowe – zdjęcia do Allegro

W rankingu najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce od wielu lat pierwsze miejsce utrzymuje serwis Allegro. Na chwilę obecną nie zapowiadają się spektakularne zmiany -postanowiliśmy więc trochę przybliżyć temat zdjęć produktów dla tego portalu – zdjęć na aukcje internetowe!

Jak przygotować zdjęcia na aukcje internetowe?

Zdjęcia główne (miniaturki) są wizytówką każdego produktu, a ich rolą jest zachęcenie Klienta do zakupu akurat na tej jednej konkretnej aukcji. Miniaturki są niezwykle ważne, ponieważ pierwszy kontakt Klienta z produktem odbywa się właśnie za ich pośrednictwem – a co za tym idzie to jakość zdjęcia decyduje o finalnej sprzedaży produktu. 

Wgrywając zdjęcia produktów należy pamiętać o tym, aby użyć tych o możliwie jak najlepszej rozdzielczości. Dzięki temu, kupujący mają szansę dostrzec szczegóły produktu a jak głosi dewiza naszej firmy –„każdy detal ma znaczenie”! :). Maksymalny rozmiar zdjęcia Allegro wynosi 2560 x2560 pikseli.

Prezentacja produktów

      ⦁ Na miniaturze prezentujemy głównie sprzedawany przedmiot.

Owieczka śliniak gryzak zapięte

 

Ww. produkty prezentują się bardzo dobrze, ponieważ nic „nie zakłóca” ich odbioru. Klient przeglądając taką aukcję – będzie skupiał się tylko i wyłącznie na produkcie. Nie potrzebne są tu dodatkowe elementy.

  • Produkt może być prezentowany na modelce / modelu – dotyczy to wszystkich kategorii.

Kozaki obcas platforma wysokie czarne

Czasem jednak ciężko wyobrazić sobie jak jakiś produkt (szczególnie odzież) będzie się prezentował na konkretnej osobie, dlatego warto przedstawić go na modelu lub modelce. Zdjęcia odzieży typu „duch” także będą tu pomocne.

      ⦁ Można umieścić dwa ujęcia produktu na jednej miniaturze, o ile nie wprowadza to w błąd kupujących, co do ilości sprzedawanych przedmiotów.

  Szpilka jasny krem ze złotym elegancki

 

Umieszczenie w miniaturze dodatkowego ujęcia produktu, jego szczegółu czy detalu może być bardzo pomocne dla kupujących. Daje to pełniejszy obraz przedmiotu i zdecydowanie zwiększa atrakcyjność aukcji.

      ⦁ Na miniaturze można umieścić zestaw produktów, o ile jest on całościowo jednym przedmiotem sprzedaży.

Packshot fotografia produktowa pędzli do malowania Snaphsot-Studio.pl Rybnik, Katowice, kraków

Jeżeli sprzedajemy zestaw produktów warto przedstawić go całościowo w miniaturze, a nie jedynie opisywać jego zawartość. Daje to klientowi wgląd w to, co właściwie zamierza kupić.

      ⦁ Możemy zaprezentować zdjęcie produktu wraz z opakowaniem, jednak na opakowaniu nie może widnieć logo sprzedawcy Allegro.

Fotografia produktowa, packshot mydło antybakteryjne snapshot-studio.pl |Rybnik, Katowice, Kraków

Opakowanie produktu również ma znaczenie, dlatego warto umieścić je w miniaturze może to ułatwić kupującemu zakup oraz oszczędzić dodatkowych pytań. Jest to szczególnie ważne, jeżeli sprzedajemy kosmetyki, lub rzeczy, które będą upominkami – będzie je po prostu łatwiej zapakować.

     ⦁ Możemy także zaprezentować dany produkt w użyciu, dodając przedmiot pomocniczy. Jednak należy pamiętać, aby nie wprowadzać kupujących w błąd. Tego typu zdjęcia są sporym ułatwieniem dla kupujących, ponieważ nie muszą sobie wyobrażać jak będzie to wyglądało „na żywo” – Klient ma to przedstawione na zdjęciu w aukcji.

Szklanka wysoka banquet doblo herbata

Zdjęcia produktów – co jest zabronione?

  • Zabronione jest stosowanie jakichkolwiek logotypów w tle – wyjątkiem jest Strefa Marek Allegro.
  • W przypadku sprzedaży markowych produktów, fotografujemy je tak, aby logotyp był widoczny na produkcie.
  • Zabronione jest dodawanie tekstu w tle.
  • Zabronione jest dodawanie grafik i ikon w tle.
  • Zabronione jest dodawanie znaku wodnego – od września 2016 r. zdjęcia zabezpieczone są cyfrowo przez Allegro.
  • Zabronione jest dodawanie nazwy i logotypu naszego sklepu w tle.
  • Zabronione jest dodawanie elementów z nazwą sklepu i logotypem naszego sklepu w tle.

Bokserki szare z logo

Używanie wszelkich logotypów, nazw, znaków wodnych i innych tekstów jest zabronione. Zaburza to nie tylko obraz całego produktu, ale jest także powtórzeniem informacji, która znajduje się na docelowym produkcie.

  • Dozwolone jest natomiast umieszczenie dodatkowego elementu na miniaturze, który określałby właściwości naszego produktu (kolor, smak, zapach), o ile zdjęcie produktu nie pozwala jednoznacznie stwierdzić jego cech.

Długopis

 

Czasami jednak ciężko jest określić niektóre cechy produktu jedynie po miniaturze, dlatego np. orzeszki wasabi możemy przedstawić z papryczką, aby kupujący od razu wiedział, że są one ostre. Tak samo można postąpić w przypadku długopisu – dodatkową informacją może być kolor jaki ma wkład, którym będziemy pisać.

Miniatura – jakie tło powinny mieć zdjęcia produktów?

⦁ Zabronione jest używanie ramek czy innych ozdobników.

Jeżeli zdjęcie jest odpowiednio wykonane, nie potrzebuje dodatkowych elementów, jak tło, czy ramka. Chcemy sprzedać produkt, a nie ozdobniki.

⦁ Wszystkie zdjęcia produktów prezentujemy na idealnie białym tle: RGB: 255.255.255

Bluza klasyk herb white transparent

Zdjęcia na aukcje internetowe zawsze będą wyglądać dobrze w otoczeniu idealnej bieli – nawet biały produkt na tle w kolorze białym prezentuje się czytelnie i schludnie. Nie należy obawiać się przedstawiania białych obiektów na białym tle, ponieważ one także mogą wyglądać korzystnie jeżeli zostaną odpowiednio przedstawione.

Wiele przedmiotów na jednym zdjęciu typu packshot:

Szminki Bourjous Rogue Edittion Aqua Laque -zdjęcie produktowe

 

Zestawy produktów, powinny zostać zaprezentowane wszystkie na jednym zdjęciu produktowym, bez dodatkowych tekstów. Sprzedając zestawy takich samych produktów, umieszczamy wszystkie na miniaturze. Nie określamy ich w postaci napisów np. x5, czy 3szt. Po prostu pokazujemy wszystko, co mamy do zaoferowania.

W Snapshot-Studio.pl wykonujemy zdjęcia na aukcje internetowe pod konkretne portale sprzedażowe takie jak np. Allegro, Ebay czy Amazon. Zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej sesji próbnej na zdjęcia packshot i zdjęcia odzieży w celu zapoznania się z poziomem prowadzonych przez nas usług. Zlecenia realizujemy zarówno na terenie Rybnika, Katowic, Krakowa jak i Całej Polski. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym port folio obejmującym zarówno zdjęcia na białym tle (packshot), zdjęcia odzieży, zdjęcia reklamowe oraz zdjęcia jedzenia.

Bezpośredni kontakt: 722-772-774. Do usłyszenia:)

Czajnik automatyczny biały

Dodatkowo zapraszamy od odwiedzenia:

 

NA GÓRĘ
ul. 1 Maja 57, 44-206 Rybnik
tel: +48 722 772 774, email: biuro@snapshot-studio.pl